Immigration to Poland?

Okazuje się, że często wpisywanym hasłem w okienko wyszukiwarki internetowej jest hasło: immigration to Poland. Czyżby zatem coraz więcej obcokrajowców rozważało opcję przeprowadzki do Polski i rozpoczęcie nowego życia w kraju nad Wisłą?

Nowy kraj, nowe perspektywy

Naturalną potrzebą każdego z nas jest zapewnienie sobie i swoim bliskim poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa, także w sferze materialnej
Autor zdjęcia: Global Integration

Naturalną potrzebą każdego z nas jest zapewnienie sobie i swoim bliskim poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa, także w sferze materialnej. Potrzeba ta nasila się zwłaszcza wtedy, gdy z różnych przyczyn zmuszeni jesteśmy do szukania nowych miejsc do życia ze względu na trudną sytuację gospodarczą, polityczną czy też społeczną w kraju macierzystym. Wojna, problemy z znalezieniem dobrze płatnej pracy – to najczęstsze powody, dla których rozważa się emigrację do innego kraju.

Tak, jak Polacy masowo opuścili kraj udając się zwłaszcza do Anglii i Niemiec, tak coraz więcej przybyszy (zwłaszcza zza wschodniej granicy) szuka szczęścia w Polsce. W przypadku Ukraińców na ich korzyść przemawia umiejętność komunikowania się w języku polskim, co dla wielu obcokrajowców z innych państw stanowi nie lada problem. Wszak, język polski do łatwych nie należy. O ile język angielski zna w dzisiejszych czasach prawie każdy, o tyle ciężko oczekiwać od przybyszy z drugiego końca świata znajomości tak trudnego języka, jakim z pewnością język polski jest (http://www.newsweek.pl/polska/polski-najtrudniejszy-jezyk-swiata-jezykoznawca-odpowiada-newsweek,artykuly,352233,1.html).